108 AGENCY rozširuje spoluprácu so spoločnosťou Alza.cz

Alza.cz, predný český on-line predajca počítačov, elektroniky a spotrebného tovaru predĺžil zmluvu v aktuálnych priestoroch budovy H2 a E, a zaistil si tak priaznivé podmienky v rámci veľmi atraktívnej lokality v tesnej blízkosti diaľnice D10.

Prejednanie priestorov v jednom z najväčších logistických parkov v strednej Európe, P3 Parku Horné Počernice, nadväzuje na predchádzajúcu spoluprácu spoločnosti Alza.cz a 108 AGENCY. Vďaka týmto úspešným transakciám o celkovej výmere cez 35 000 m2, tak má spoločnosť Alza.cz zaistené jak efektívnejšie nájomné podmienky v existujúcich priestoroch v Horných Počerniciach, tak tiež úplne nové skladové kapacity v Prologis Parku Úžice.

„Vďaka novým možnostiam skladovania a priaznivým podmienkam môžeme našim zákazníkom naďalej poskytovať prvotriedne služby a ďalej si upevňovať postavenie lídra na českom trhu,“ uviedol Rudolf Žůrek, riaditeľ logistiky v spoločnosti Alza.cz.

„Veľmi si vážime pokračujúcej spolupráce so spoločnosťou Alza.cz. Možnosť podieľať sa na ďalšom rozvoji spoločnosti vnímame ako ocenenie našej práce a veríme, že aj do budúcna budeme mať príležitosť prispieť svojimi skúsenosťami k ďalšej efektívnej expanzii spoločnosti,“ uviedol Jiří Klenk z priemyselného tímu realitno- poradenskej spoločnosti 108 AGENCY.

Alza.cz je predný český internetový predajca elektroniky a spotrebného tovaru. Rok 2016 bol pre spoločnosť rekordný z pohľadu medziročného nárastu tržieb o 22%. Spoločnosť sa v súčasnosti zameriava tiež na zahraničnú expanziu, územie Česka a Slovenska ďalej doplnila nová pobočka v Budapešti.

P3 Park Horné Počernice predstavuje jeden z najväčších logistických parkov v strednej Európe a aktuálne sa môže pochváliť 95% obsadenosťou. Tento park leží v blízkosti exitu 3 diaľnice D10, ktorá vedie z Prahy do Mladej Boleslavy a je jednou z dôležitých trás do Nemecka. Areál je jednoducho dostupný hromadnou dopravou od stanice metra Černý Most a pre zvýšenie komfortu cestujúcich je tu sedem autobusových zastávok. Železničná stanica je vzdialená necelý kilometer od priemyselného parku.