108 AGENCY sprostredkovala nové logistické priestory pre NAGEL ČESKO

Nagel Česko, spoločnosť zaoberajúca sa komplexným zaistením logistických služieb so špecializáciou na logistiku potravín, rozširuje svoje pokrytie v rámci republiky. Nové skladové priestory získa v lokalite Olomouce, kde bola v areály moderného priemyselného parku VGP Park Olomouc zahájená výstavba budovy na mieru o rozlohe 6 000 m2. Spoločnosti 108 AGENCY sa podarilo vyjednať pre klienta výhodné podmienky a objekt je tak v maximálnej miere prispôsobený konkrétnym požiadavkám nájomcu. Úpravy zahŕňajú komplexný systém chladenia skladových priestorov, či cross-dock riešenie pre efektívnu manipuláciu s tovarom. Zároveň sa po svojom dokončení bude môcť spoločnosť Nagel Česko pochváliť perfektnou viditeľnosťou s ohľadom na umiestnenie budovy v čele logistického parku.

Nové skladovacie kapacity 108 AGENCY rovnako zabezpečila v najžiadanejšej lokalite v blízkosti diaľnice D1 pri Prahe. Okrem súčasných dvoch skladov v tejto lokalite, tu bude aktuálne Nagel Česko pôsobiť rovnako z areálu CEDES Logistik v Modleticiach, kde získal skladové priestory o celkovej ploche 4 000 m2.

„Naše nové logistické centrá nám umožnia naďalej poskytovať klientom prvotriedne služby a prispejú k ďalšiemu upevneniu našej pozície na českom trhu. Nový sklad v Olomouci pre nás predstavuje veľký posun ako po stránke veľkosti, tak aj v kvalite priestorov v tejto lokalite,“ uviedol Jan Hyťha, jednateľ spoločnosti Nagel Česko.

„Spolupráca so spoločnosťou Nagel Česko pre nás bola skutočnou výzvou. Či už z hľadiska zaistenia vhodných kapacít s požadovaným množstvom nadštandardných úprav alebo z pohľadu vyťaženosti lokality v prípade Prahy. Sme radi, že sme splnili očakávania spoločnosti Nagel Česko a veríme, že na túto spoluprácu naviažeme tiež do budúcna,“uviedol Marek Sýkoraz priemyselného tímu realitno- poradenskej spoločnosti 108 AGENCY.

„Sme veľmi potešení, že máme príležitosť realizovať logistické centrum pre spoločnosť Nagel Česko práve v olomouckom parku, ktorý má významný potenciál vďaka svojej strategickej polohe v rámci Moravy. Spoločne s halou Nagel Česko sme zahájili výstavbu ďalšej haly s prenajímateľnou plochou viac než 10 000 m2. Celková prenajímateľná plocha parku bude po dokončení činiť cca 170 000 m2,“ uviedol Jan Van Geet, generálny riaditeľ VGP.

Nagel Česko je lokálnym zastúpením medzinárodnej logistickej spoločnosti Nagel-Group, zameranej na logistické služby v potravinárstve. V Českej republike pôsobí od roku 2004 a vďaka svojej špecializácii si vydobyla prednú pozíciu v rámci logistických poskytovateľov. V súčasnej dobe má spoločnosť v Česku celkom 4 pobočky, ktoré sú napojené na medzinárodnú sieť Nagel-Group.

VGP Park Olomouc sa nachádza v tesnej blízkosti významnej komunikácie D46 na exite 37. Táto lokalita je vďaka vybudovanej infraštruktúre a svojej centrálnej polohe v rámci Moravy výborne dostupná tiež pre oblasti Ostravy, Brna či takzvaný „priemyselný triangel“, teda Přerov a Prostějov.