Atraktivita západných Čiech naďalej rastie, plzenský park CTP je plne obsadený

Západné Čechy, predovšetkým v oblasti mesta Plzeň, predstavujú naďalej druhú najfrekventovanejšiu lokalitu z hľadiska záujmu klientov. Vďaka výhodnej polohe a vysoko rozvinutej infraštruktúre s vynikajúcim napojením na Nemecko je dopyt po skladových kapacitách na vrchole. Dôkazom sú tiež nové nájomné zmluvy, ktoré spoločnosť 108 AGENCY sprostredkovala svojim klientom v CTParku Plzeň, ktorý tak aktuálne hlási kompletnú obsadenosť.

Predĺženie nájomnej zmluvy spoločnosti MD Elektronik v rozsahu 7 000 m2 predstavuje potvrdenie spokojnosti klienta s týmto projektom. Spoločnosť tu má vybudované logistické zázemie pre svoje výrobné závody v Plzni a neďalekom Chotěšove. Ako uvádza Václav Král, CEO MD Elektronik, „Plzenský región je pre našu spoločnosť kľúčový aj v globálnom meradle a prehĺbenie a predĺženie spolupráce túto skutočnosť iba potvrdzuje.“

Novým klientom je spoločnosť Top Control, špecializujúca sa na oblasť kontroly kvality, montážnych a výrobných prác. Na ploche 2 800 m2 tu bude mať vhodné zázemie z odvetvia automotive, ktoré tu má silné zastúpenie. Záujem byť čo najbližšie obchodným partnerom potvrdzuje tiež Tomáš Souček, Operations Manager Top Control: „Naša spoločnosť pôsobí po celej Českej republike, každopádne plzenský región je pre nás v súčasnosti natoľko významný, že sme sa rozhodli rozšíriť svoju pôsobnosť.“ Potvrdzuje tak všeobecný trend zbližovania dodávateľských reťazcov, motivovaný predovšetkým časovou úsporou a efektivitou prepravy produktov.

„Sme veľmi potešení, že môžeme oznámiť potvrdenie úspešnej spolupráce so spoločnosťami MD Elektronik a Top Control. I cez relatívnu nedostupnosť voľných kapacít v oblasti Plzenska sa nám pre týchto klientov podarilo získať priaznivé nájomné podmienky,“ zhŕňa Martin Šumera, head of industrial agency spoločnosti 108 AGENCY.

Rastúci záujem je tiež o koncept menších skladov typu CTBox, teda jednotiek o rozlohe okolo 400 m2. Zatiaľ čo prednedávnom obsadzovanie tohto konceptu trvalo v porovnaní s rozsiahlejšími jednotkami dlhšie, aktuálne sú veľmi žiadaným artiklom. Dôvody tohto úspechu parku zhŕňa Jaroslav Kaizr, Business Director CTP: „CTPark Plzeň je jedným z najlepších priemyselných adries v Strednej Európe vďaka výbornej dostupnosti a rozvinutým službám. V súčasnej dobe pracujeme na jeho ďalšom rozšírení, aby sme našim klientom umožnili ďalší rozvoj v tejto obľúbenej lokalite.“

MD Elektronik predstavuje predného nadnárodného výrobcu káblových prípojok pre prenos dát a signálu vo vozidlách. Spoločnosť spolupracuje s viac než 40 výrobcami vozidiel po celom svete, pričom ich súčiastky sú využívané vo viac než 200 aktuálnych modelových radách. Výrobné závody spoločnosti, umiestnené v Chotěšově a Plzni, vyrábajú už od roku 1993, pričom v roku 2013 ich doplnilo tiež logistické zázemie v plzenskom CTParku.

Top Control je spoločnosť, zaoberajúca sa kontrolou kvality produktov a ďalej na oblasť podpory a „know-how“ v tejto oblasti. Spoločnosť sa môže pochváliť viac než 1000 realizovanými projektmi ročne pre široké spektrum klientov, zahŕňajúcich napríklad spoločnosti ako Faurecia, Škoda Auto, Hella či Hutchinson.

CTPark Plzeň predstavuje jeden z najžiadanejších industriálnych parkov v Česku. Jeho výhodou je jak skvelá dostupnosť pre zamestnancov, tak rovnako napojenie na diaľnicu D5. Klientom ponúka široký rozsah jednotiek k prenájmu, od niekoľkých stoviek metrov až po veľké skladové haly cez 20 000 m2. Celková prenajímateľná plocha parku presahuje 169 000 m2 moderných skladových plôch.