Český predajca korenie GurmEko sa sťahuje do nového sídla

"Naša spoločnosť sa stále rozvíja, ako sa rozvíjajú potreby a požiadavky našich klientov. Pre nové priestory sme sa rozhodli predovšetkým z dôvodu postupného rozširovania našej prevádzky a kedy nám existujúce areál expanznej zámery ďalej už neumožňuje," uviedol Jan Jelínekvýkonný riaditeľ a prokurista spoločnosti GurmEko a dodal: "Nový areál nám okrem dostatočnej skladové kapacity ponúka moderné priestory a flexibilitu, čo je tiež v súlade s celkovou stratégiou a ďalším posunom spoločnosti." Spoločnosť v súčasnosti pôsobí v priemyselnom areáli v pražských Čakoviciach.

Areál spoločnosti Almani tvorí moderné skladové a administratívne priestory o veľkosti 8 740 metrov štvorcových, ďalších približne 5 000 metrov štvorcových sa tu plánuje v blízkej dobe vybudovať. Areál je situovaný v obci Radonice v okrese Praha-východ, odkiaľ je výborne dostupný z diaľnice D10 ako aj verejnou hromadnou dopravou. "Areál sa nachádza neďaleko pôvodného sídla spoločnosti, a tá tým zostáva v lokalite, v ktorej je etablovaná. Zároveň je umiestnený v blízkosti hraníc hlavného mesta, ale už na území Stredočeského kraja, a sú tu tak aj priaznivé podmienky pre podporu podnikania v rámci európskych dotačných programov," dodal Marek Sýkora z priemyselného tímu 108 AGENCY, ktorá nový prenájom sprostredkovala.

GurmEko s.r.o. je rýdzo česká spoločnosť založená v roku 1991, ktorá sa zaoberá výrobou, dovozom a predajom celého spektra základných druhov korenia vrátane exotických, koreniacich zmesí, konvenienciach a ďalších doplnkových potravinových prípravkov. Zákazníkov spoločnosti tvorí široká rada gastronomických prevádzok, veľkoobchodov, maloobchodov, špecializovaných predajní a podnikov potravinárskeho priemyslu. Spoločnosť sídli v Českej republike, pobočky má na Slovensku a v Maďarsku.