www.108realestate.sk logo

Developer P3 postaví u D11 sklad pre spoločnosť Exiteria

Spoločnosť Exiteria má zastúpenie v Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku, kde prevádzkuje e-shopy MABYT (www.mabyt.cz)MT nábytok (www.mt-nabytok.sk). V Českej republike doteraz pôsobila v Brne, kde využívala sklad s plochou 11 000 m2. Do svojej distribučnej siete teraz pridáva Prahu, čo spoločnosti umožní efektívnejšie a rýchlejšie spracovanie objednávok. Exiteria teraz dočasne využíva priestory s výmerou 4 500 m2 v parku P3 Prague Horní Počernice a do parku P3 Prague D11 sa premiestni po dokončení výstavby novej budovy v máji 2016. Nová hala je stavaná podľa špecifických požiadaviek tohto klienta P3, a to vrátane nakladacej techniky ideálne prispôsobenej typu rozvozových aut.

Tomáš Míček, riaditeľ spoločnosti P3 v Českej republike, v tejto veci uviedol: Park P3 Prague D11 je veľmi dobre situovaný. Získali sme ho v roku 2014 a teší ma, že sa nám ho darí úspešne rozvíjať. V rámci parku P3 Prague D11 máme povolenie na vybudovanie ďalších 100 000 m2 priemyselných plôch, čo znamená, že výstavbu jednotiek na mieru s veľkosťou 3 000 m240 000 m2 sme schopní dodať iba za 6 mesiacov.

Park P3 Prague D11 sa nachádza 8 km od nákupného Centra Černý Most, ktoré je najväčšie v Českej republike. Park vyniká skvelým dopravným spojením, pretože leží v blízkosti diaľnice D11 a rýchlostnej cesty R10. Vo vzdialenosti iba 300 metrov od tohto parku sa navyše nachádza železničná stanica a areál bude obsluhovaný aj autobusovou linkou MHD.

Táto transakcia ďalej potvrdzuje súčasnú silnú aktivitu v oblasti e-commerce a zároveň dôveru klientov v kvalitnej priemyselné priestory spoločnosti P3," povedal Ondřej Konopásek z realitnej poradenskej spoločnosti 108 AGENCY, ktorá sa podieľala na novom prenájmu.

Exiteria je lídrom on-line predaja nábytku a bytových doplnkov v Českej republike aj na Slovensku, teraz pripravuje otvorenie ďalšieho internetového obchodu v Maďarsku. Pod hlavičkou svojich e-shopov MABYT a MT nábytok ponúka vybavenie do celej domácnosti a kancelárií, disponuje vlastnou autodopravou a zabezpečuje ďalšie nadštandardné služby, ako sú vynášky alebo montáže na mieste určenia. Exiteria v súčasnosti zamestnáva 215 ľudí. Viac informácií o spoločnosti nájdete na webe www.exiteria.cz.