www.108realestate.sk logo

Druhá budova v Areáli Zdiby je 100% obsadená

KUKA Roboter GmbHV je predný výrobca priemyselných robotov s riadiacimi systémami založenými na PC. Spoločnosť pôsobí vo viac než 30 krajinách a svoje zastúpenie má tiež v Českej republike. Práve pre české sídlo si vybrala priestory v zdibskom areáli, kde si prenajala skoro 1 000 m2. Tie budú slúžiť konkrétne ako laboratóriá, sklad a administratívne zázemie spoločnosti. Do budovy prichádza tiež vyššie menovaná spoločnosť TENNANT, celosvetový výrobca špičkovej upratovacej a čistiacej techniky. Spoločnosť patrí medzi prvých nájomcov areálu a do druhej budovy sa sťahuje z prvej fázy, v rámci svojho rozširovania. Z pôvodných 800 m2 tu bude aktuálne využívať celkom 1 400 m2skladovacích a kancelárskych priestorov.

V druhej fázi areálu si už priestory prenajíma spoločnosť OEM Automatic, distribútor komponentov pre oblasť priemyselnej automatizácie a hlavný poskytovateľ IT služieb spoločnosti DATART, Blue Dynamic. Ďalším nájomcom v budove sa nedávno stala tiež spoločnosť Trelleborg Wheel System, dodávateľ pneumatík a kolies pre manipulačné a poľnohospodárske stroje.

Prvé dve fázy Areálu Zdiby zaujímajú plochu približne 10 000 m2. Priestory sú ideálnym riešením pre realizáciu menších obchodných jednotiek začínajúcich na veľkosti už 190 m2. Areál sa nachádza v obci Zdiby v lokalite Praha- východ, odkiaľ je výborne dostupný z diaľnice D8 a tiež z centra mesta. Developerom projektu je český privátny investor.