KUHN-BOHEMIA vybuduje v Čestlicích pri Prahe novú centrálu

Pozemok sa nachádza v katastrálnom území Čestlice, Praha-východ. Je umiestnený v zavedenej komerčnej zóne pri diaľnici D1 pri výjazde z Prahy smer Brno, čím umožňuje výbornú dopravnú dostupnosť budúceho areálu. „Zákazníci sa k nám dostanú priamo z diaľničného zjazdu 8 a to bez dlhého čakania v kolóne na kruhovom objazde, čo je častou ukážkou na iných diaľničných zjazdoch zasiahnutých rozsiahlou priemyselnou výstavbou, “ povedal obchodný riaditeľ spoločnosti KUHN-BOHEMIA, Daniel Sys. S vyhľadaním vhodného pozemku pomáhal spoločnosti priemyselný tím 108 AGENCY.

Nová centrála bude niesť typickú architektonickú podobu známu z iných areálov spoločnosti, pod ktorou je podpísaný rodinný architekt skupiny KUHN pán Heinrich Jungwirth. Vizuálne bude komplex odpovedať napríklad areálu KUHN-SLOVAKIA, ktorý spoločnosť vybudovala pred niekoľkými rokmi v Senci na Slovensku. Čestlický areál je navrhnutý podľa najnovších technických a technologických noriem a bude spĺňať vysoké nároky zohľadňujúce okrem iného ochranu životného prostredia. Súčasťou areálu bude tiež pobočka spoločnosti KUHN-MT, ktorá predáva automobilové a lesnícke žeriavy a kontajnerové systémy.

Skupina KUHN je rozdelená do dvoch samostatných divízií, stavebné stroje a nakladacia manipulačná technika. Tieto dve divízie sú organizačne a z hľadiska prevádzky na sebe nezávislé, obe sú riadené centrálne z Rakúska.

Divízia KUHN stavebné stroje, do ktorej spadá spoločnosť KUHN- BOHEMIA, vlastní exkluzívne marketingové práva na výrobky Komatsu v ôsmych krajinách Európy vrátane Českej republiky. Rovnako je tomu aj u triedičov a drtičov Powerscreen a Pegson ako aj u búracích hydraulických kladív FRD. Divízia KUHN nakladacia a manipulačná technika je potom výhradným predajcom automobilových hydraulických žeriavov Palfinger a vysokozdvižných vozíkov Mitsubishi.