MC Syncro otvára priestory pre ľahkú výrobu v priemyselnom parku Prologis Park Nitra

Výstavba nových priestorov už prebieha a stavebné práce budú ukončené v prvom štvrťroku 2018. MCSyncro bude svoje výrobné priestory využívať na montáž kolies výhradne pre Jaguar Land Rover v Nitre. Prvé kolesá v novej hale budú zmontované v druhom štvrťroku 2018. Prevádzka v prvej fáze poskytne prácu štyridsiatim ľuďom a firma plánuje v najbližších rokoch ďalšie zdvojnásobenie výroby.

Spoločnosť MCSyncro otvára svoju druhú prevádzku na Slovensku, ktorá tak ako v prípade bratislavskej, stojí v priamom susedstve automobilového závodu. „Sme veľmi radi, že kvalita našich služieb presvedčila JLR a vybral si nás za svojho dodávateľa. Po detailnej analýze sme sa rozhodli umiestniť našu novú prevádzku v Prologis Parku Nitra, čo nám umožňuje ponúknuť najefektívnejšie riešenia pre nášho klienta, spoločnosť Jaguar Land Rover.,“ hovorí Milan Porubský, riaditeľ spoločnosti MCSyncro na Slovensku.

Vyhľadanie nových priestorov sprostredkoval Braňo Jendek zo spoločnosti 108 AGENCY. “Teším sa, že automobilový segment na Slovensku stále rastie a dôveruje značke 108 AGENCY pri vyhľadávaní nových priestorov. Spolupráca zo spoločnosťou MCSyncro pre nás bola veľkou výzvou a sme veľmi radi, že sme splnili očakávania. Veríme, že na túto spoluprácu nadviažeme tiež v budúcnosti,“ hovorí Braňo Jendek, managing partner spoločnosti 108 AGENCY Slovensko.

„Sme veľmi radi, že si spoločnosť MC Syncro vybrala náš Prologis Park Nitra ako vhodné miesto pre ich novú prevádzku. Prenajali sme im flexibilné priestory s možnosťou postupného rozšírenia,“ hovorí Martin Stratov, Senior Leasing and Development Manager Slovakia.

Prologis Park Nitra

Priemyselný park Prologis Park Nitra je situovaný v Nitre, časti Drážovce, vedľa závodu Jaguar Land Rover, len 100 km východne od Bratislavy a v blízkosti diaľnice R1. Jeho poloha ponúka nielen prvotriedny prístup k plánovanému automobilovému závodu v susedstve, ale aj do hlavného mesta, či susediacich krajín Rakúska, Nemecka, Českej republiky, Poľska a Maďarska. V parku sú momentálne vo výstavbe dve haly s celkovou rozlohou 62.000 metrov štvorcových a možný ďalší development s celkovou rozlohou 33.000 metrov štvorcových.

MCSyncro

Je spoločný podnik spoločností Michelin a Continental s dlhoročnou skúsenosťou v oblasti montáže kolies a ich JIS dodávok priamo na montážne linky automobiliek. Má 20 závodov na 4 kontinentoch a je Európskym lídrom na trhu.