www.108realestate.sk logo

Nájomné zmluvy v priemyselných priestoroch sa predlžujú. Môže za to silný dopyt

Realitno-poradenská spoločnosť 108 AGENCY zaznamenala u svojich klientov v posledných mesiacoch zvýšený záujem o predlžovanie existujúcich nájomných zmlúv. V posledných šiestich mesiacoch zastupovala klientov pri revízii a úprave nájomných zmlúv vo viac ako desiatich transakciách, ktoré dohromady zahŕňali prenajímateľnú plochu cez 85.000 m2.

„Zatiaľ čo v segmente kancelárskych prenájmov pozorujeme v poslednej dobe trend skracovania nájomných zmlúv a tlak na flexibilitu, v oblasti priemyselných a logistických hál sledujeme presný opak. Stále viac spoločností si uvedomuje kvalitu svojich lokalít a snaží sa zaistiť si priestor pre svoj biznis na dlhšie obdobie v rozmedzí piatich až desiatich rokov dopredu, hovorí Jakub Holec, CEO spoločnosti 108 AGENCY.

Robert Sgariboldi, vedúci oddelenia priemyselných prenájmov, dodáva: „Problematické je aj naďalej v širšom okolí Prahy uspokojiť dopyt po halách väčších ako 20.000 m2. Dodanie takýchto projektov na trh možno očakávať až v druhej polovici roku 2022 v rade jednotiek nových projektov. V atraktívnych lokalitách sa na ne už vo fáze pred vydaním územného rozhodnutia často tvoria poradovníky budúcich záujemcov.