www.108realestate.sk logo

Nový centrálny sklad pod lastovičími krídlami spoločnosti Den Braven v Prešove

Den Braven dodávateľ rozumných stavebných riešení pre stavebníctvo patrí k lídrom na trhu a neustále hľadá nové možnosti ako byť bližšie k zákazníkom a ponúkať prístup nielen k širokej škále skladom dostupných produktov, ale tiež k progresívnym materiálom, najmodernejším technologickým mechanizmom, rozsiahlemu poradenstvu a prepracovanej logistike.

„Už dlhšiu dobu riešime optimalizáciu skladových kapacít, ktoré budú pokrývať naše expanzné plány v rámci východného Slovenska. Expanzia do nových priestorov na mieru predstavuje ďalšiu etapu v rozvoji našej firmy. Zvolené riešenie nám umožní sústrediť všetky doposiaľ využívané skladové priestory do jednej lokality, zefektívniť našu prevádzku a ponúknuť klientom väčšiu kapacitu a flexibilitu pri zaistení dodávok, hovorí Kamila Moráveková, výkonná riaditeľka Den Braven Slovensko.

„Spoločnosť Den Braven potrebovala zefektívniť a skonsolidovať existujúce sklady na východnom Slovensku. Spoločnosti sme odporučili priemyselný park Logistické Centrum Petrovany, ktorý ponúkol riešenie na mieru s možnosťou expanzie. Spolupráca zo spoločnosťou Den Braven bola pre nás veľkou výzvou a sme veľmi radi, že sme splnili očakávania. Veríme, že na túto spoluprácu nadviažeme tiež v budúcnosti, hovorí Miroslava Šáchová, managing director realitno-poradenskej spoločnosti 108 AGENCY Slovensko, ktorá pomohla zrealizovať túto transakciu.

Logistické Centrum Petrovany je etablovaným priemyselným parkom na východnom Slovensku. „Sme veľmi radi, že sa na nás s dôverou obracajú veľké nadnárodné spoločnosti, ktorým vieme poskytnúť potrebné riešenia. Pre spoločnosť Den Braven staviame skladové priestory s ADR vstavkom. Vážime si, že ich máme medzi svojimi nájomcami, hovorí Peter Hrinko, konateľ spoločnosti Chemako, ktorý vlastní park Logistické Centrum Petrovany.

Den Braven patrí už vyše štyridsať rokov k popredným svetovým producentom tmelov, silikónov, polyuretánových montážnych pien, technických aerosólov najvyššej kvality a dodávateľom inteligentných systémových riešení stavebnej chémie. Spoločnosť Den Braven vznikla v roku 1993 ako samostatný partner holandskej materskej spoločnosti a vyvinula sa vďaka vízii majiteľov, inováciám produktového portfólia a nadšeniu svojich zamestnancov. V roku 1996 do nej investične vstúpila holandská spoločnosť, aby ju po rokoch príprav manželia Rysoví, ktorí sa nikdy nebáli chytiť príležitosti, odkúpili v roku 2008 späť a vybudovali tuzemskú spoločnosť Den Braven, ktorá sa stala lídrom na trhu nielen z pohľadu veľkosti firmy, ale aj rozsahu ponúkaného sortimentu a dosiahla tak výnimočné postavenie medzi pobočkami materskej firmy.

Logistické Centrum Petrovany je priemyselný park, ktorý leží na tesne na katastrálnej hranici s Prešovom pri výjazde na diaľnicu do Košíc. V parku pôsobia viaceré nadnárodné spoločnosti ako napríklad PPG Deco Slovakia, TESCO a iné.