www.108realestate.sk logo

Prestížne ocenenie, nová divízia retailu a viac ako 150 000 m2 sprostredkovaných priemyselných prenájmov, to bol prvý polrok 108 AGENCY

V rámci diverzifikácie príjmov a ďalšieho rastu sa firma, ktorú vlastní Jakub Holec, rozhodla v máji naplno vstúpiť do sveta retailu, čiže prenájmu obchodných priestorov. Úspechy 108 AGENCY zbierala tiež v medzinárodných súťažiach, kde získala prvenstvo v kategórii Best Warehouse Real Estate Agency v prestížnej HOF Awards 2019.

Medzi najvýznamnejšie transakcie prvej polovice roku patrilo zaistenie predĺženia prenájmu viac ako 30 000 m2 priestorov veľkoobchodu a distribúcie elektroniky spoločnosti Fast na západe Prahy. A v Plzeňsku 108 AGENCY zaistila pre BALL Beverage Packaging 16 000 m2.

Kancelárie, Slovensko a investície

Za prvý polrok tohto roku sa darilo tiež dcérskej spoločnosti 108 Investment Advisory. Tím Jana Hospodára sprostredkoval predaj 148 385 m2 kancelárií, industriálnych objektov a predovšetkým pozemkov. Významnejšiu pozíciu firma získala tiež v oblasti sprostredkovania prenájmov kancelárií a retailových plôch, za šesť mesiacov realizovala 17 zmlúv o celkovej výmere presahujúcej 14 tisíc metrov štvorcových. Slovenská pobočka 108 AGENCY, ktorá vznikla v roku 2013, ktorá okrem zmienených 151 706 m2 priemyselných prenájmov pomohla klientom s nákupom pozemkov či priestorov o výmere 45 269 m2.

„Teší ma, že sa nám úspešne darí už 10 rokov držať krok s medzinárodnou konkurenciou. Našim cieľom je naďalej rozširovať záber agentúry, nesmieme však zabúdať, že na priemyselných prenájmoch sme vznikli a vyrástli. Aj preto sa chceme viac venovať vzdelávaniu verejnosti, a to hlavne v oblasti informovanosti o priemyselných halách a skladoch a ich nevyhnutnosti pre udržanie životnej úrovne, ktorú máme teraz. Aj keď to nieje populárne tvrdenie, pravda je, že priemyselní developeri značne prispievajú k nízkej nezamestnanosti. Je treba si uvedomiť, že haly a sklady sú neoddeliteľnou súčasťou verejnej infraštruktúry, a to aj v mestách. Bez nich by nemohla existovať ponuka supermarketov, ako ju poznáme, nemohli by rásť internetové obchody, od ktorých zákazníci čakajú bleskové doručenie, a tiež by mestá nedokázali ponúkať dostatok pracovných pozícií, hovorí Jakub Holec, managing director 108 AGENCY.