www.108realestate.sk logo

Prevádzkovateľ čínskeho e-shopu Linemart si prenajíma 18 000 m2 u pražského letiska

Spoločnosť Shenzhen Sailvan Network, ktorá bola založená v roku 2008, sa teraz môže pochváliť tisíckou zamestnancov vo svojom sídle v čínskom Šen-čene, na pobočkách v Hamburgu aj v Los Angeles v USA. Linemart prevádzkuje online obchody s oblečením CNDirect a Dress Link a nové priestory využije na obsluhu svojich zákazníkov po celej Európe.

"Okrem vysokej technickej úrovne a dostupnosti voľných priestorov to je predovšetkým výhodná poloha budovy, ktorá nám zabezpečí veľkú strategickú výhodu," povedal riaditeľ Linemartu Tao Lin. "Blízkosť parku letisku je rozhodujúce, ak uvážime návštevy nášho vedenia. Lokalita zároveň ponúka rýchly a pohodlný prístup do Nemecka, kam chceme smerovať väčšinu našich logistických operácií," doplnil.

"Aj naďalej nás teší silný dopyt z odvetví e-commerce, obzvlášť v regióne strednej a východnej Európy, kde sa nachádzajú firmy, ktoré chcú začať alebo rozšíriť svoju činnosť," povedal riaditeľ spoločnosti Prologis pre prenájom a výstavbu pre Českú republiku aj Slovensko Martin Baláž. "Táto budova je skvelým príkladom schopnosti Prologis poskytovať flexibilnú platformu pre príliv zahraničných investorov, ako je Linemart, do celého regiónu," uviedol.

"Stále viac sledujeme, že čínske spoločnosti volí Českú republiku ako východiskový bod pre expanziu na európske trhy. Vedie ich k tomu nielen naše výhodné umiestnenie v rámci Európy a kvalitné komerčné nehnuteľnosti, ale aj priaznivá proinvestiční politika krajiny," okomentoval situáciu Peter Kolenčík z priemyselného tímu 108 AGENCY.

Prologis Park Prague-Airport sa aktuálne skladá z dvoch budov na 33hektarovém pozemku s možnosťou ďalšej výstavby priestor o rozlohe 72 000 m2. K Letisku Václava Havla je to iba päť minút a navyše ponúka vďaka diaľnici D5 vynikajúce spojenie s národnými, ale aj medzinárodnými trasami.

Prologis je s viac ako 950 000 m2 logistických a priemyselných plôch jedným z hlavných poskytovateľov distribučných priestorov v Českej republike (k 31. decembru 2015).