Prologis Park Pilsen-Stenovice privítal spoločnosť Borgers

Rodinná spoločnosť dodávajúca automobilové diely, zahájila prevádzku v novej budove od 1.mája 2015. Spoločnosť Prologis naďalej pokračuje v úprave priestorov podľa potrieb zákazníka.

Pre naše podnikanie je dôležitý jednoduchý prístup k nemeckým výrobcom OEM, rovnako ako aj k regionálnym obchodným cestám, povedal Lubor Šabacký, finančný riaditeľ Borgers, „Prologis Park Štěnovice tieto požiadavky určite napĺňa.“ Uwe Hengstermann, generálny riaditeľ Borgers, zdôraznil: „Aby sme dokázali plniť požiadavky zákazníkov automobilového priemyslu, ako sú metóda FiFo (prvý dovnútra, prvý von), bezpečnosť a zastrešenie nakladacej plochy, potrebovali sme k tomu prispôsobiť priestory. Sme potešení, že Prologis našim požiadavkám ochotne vyhovel.

V minulom roku sme v regióne zaznamenali zvýšený záujem o distribučné a výrobné priestory zo strany rastúcich firiem vyrábajúcich diely pre automobilový priemysel,“ povedal Marek Muller, riaditeľ Prologis pre výstavbu a prenájom v Českej republike, „sme potešení, že môžeme podporiť expanziu Borgers v regióne.

Transakciu sprostredkovala realitná spoločnosť 108 AGENCY.

Prologis Park Pilsen-Stenovice tvorí 58 500 metrov štvorcových moderných logistických a distribučných priestorov. Po nedávno podpísanej zmluve na 3 000 metrov štvorcových so SONY DADC je park momentálne celý prenajatý. Park sa nachádza iba dva kilometre od Plzne a prostredníctvom diaľnice D5 je dobre napojený na národnú aj medzinárodnú sieť, čo umožňuje efektívnu distribúciu na miestnom trhu ako aj do susedných krajín.

Prologis je s viac než 865 000 metrami štvorcovými logistických a priemyselných priestorov jedným z predných poskytovateľov distribučných budov v Českej republike (k 31. marcu 2015).