Prologis Park Prague-Airport privítal spoločnosť Bonami

"Oslovila nás predovšetkým lokalita budovy, lebo práve vďaka nej máme skvelý prístup k domácim i medzinárodným obchodným cestám, čo prispieva k rýchlemu rozvoju nášho podnikania," povedal výkonný riaditeľ Bonami David Šiška. "Počas troch rokov nášho podnikania sme zaznamenali ohromný regionálne úspech, a preto si veľmi ceníme možnosti expandovať v rámci parku aj v budúcnosti. Zároveň si vážime vysokej technickej úrovne budovy, "dodal Šiška.

Uzatvorenie zmluvy sprostredkoval priemyselný tím 108 AGENCY, ktorý sa v areáli nedávno podieľal tiež na zabezpečenie nájomných priestor o veľkosti 18 000 m2 pre čínskeho prevádzkovateľa internetového obchodu. Budova DC1 v areáli Prologis Park Prague-Airport je teraz už plne prenajatá.

"Obchodovanie na internete hrá aj naďalej v celkovom dopyte po distribučných priestoroch stále významnejšiu úlohu - a to ako v Českej republike, tak v celom regióne," povedal riaditeľ pre prenájom a výstavbu Prologis pre Českú republiku a Slovensko Martin Baláž. "Stratégia Prologis spočíva práve v ponuke ľahko dostupných a flexibilných priestor. Naším cieľom je takto uspokojiť dopyt budúcich aj súčasných zákazníkov - či už v odvetví internetového obchodu, tak v ďalších odboroch. To dokazuje aj fakt, že je budova DC1 plne obsadená len rok po jej dokončení," doplnil Baláž.

Prologis Park Prague-Airport pozostáva aktuálne z dvoch budov s celkovou rozlohou 61 300 m2. Nachádza sa len 5 minút od Letiska Václava Havla Praha a prostrednictvom diaľnice D5 ponúka perfektné spojenie s medzinárodnými i domácimi obchodnými trasami.