QUIKSILVER & ROXY SURFING CHAMPIONSHIP 2019

Akcia sa konala za početnej účasti závodníkov z celej Českej a Slovenskej republiky. 108 AGENCY ako hrdý a dlhoročný partner nechýbala. Zúčastnili sme sa tohto populárneho eventu prostredníctvom nášho kolegu Marcela Metzgera, ktorý 108ičku reprezentoval.

Na konci preteku bol vyhlásený Český a Slovenský majster v surfingu. Po piate v poradí bola otvorená aj kategória detí do 14 rokov a nechýbala ani štafeta tímov alebo hromadný pretek v pádlovaní. Špeciálna cena bola odovzdaná aj za najlepšie odjazdenú vlnu.

Šampionát je výzvou pre všetkých českých a slovenských surferov, ktorí si chcú pomerať svoje sily a prežiť nezabudnuteľné chvíle pri oceáne alebo na pláži. Je určený pre mužov aj ženy a súčasťou akcie je tradične aj surferská škola. Tú môžu využiť ako začiatočníci, tak aj skúsenejší surferi, ktorí by si radi zdokonalili svoje zručnosti. Formát závodu je osvedčený a totožný s tým, ktorý používa svetová organizácia World Surf League stojaca za najväčšími surfovými pretekmi.

Tohtoročná udalosť spojila dohromady mnoho účastníkov z obidvoch zemí, ktorí boli doslova naladení na rovnakú vlnu. Máme veľkú radosť, že sme mohli byť súčasťou aj tohto ročníku a tešíme sa na dalšiu úspešnú spoluprácu.