www.108realestate.sk logo

SKLAD CASE STUDY - praktické ukážky komplexného riešenia pre sklady a logistiku

SKLAD na workshope predstavil projekt Pick by Light, ktorý úspešne dodal do prevádzky automobilovej spoločnosti IAC Group Slovakia. Účelom projektu bolo zavedenie sekvenčného vychystávanie dverných dielov s dôrazom na nízku chybovosť celého procesu. Návštevníci sa mohli ďalej zoznámiť s novým systémom riadeného skladuvytvoreného pre maloobchodnu spoločnosť SPORTISIMO, ktorý pomohol zrýchliť a zefektívniť všetky procesy centrálneho skladu spoločnosti. Ďalšie praktická ukážka predstavovala napríklad systém pre husté skladovanierealizovaný pre potravinársku spoločnosť PepsiCo Praha, ktorý mal za ciel, nájsť maximálne využitie existujúceho skladového priestoru. "Workshop nadväzoval na minuloročný úspešný seminár SKLAD STORY a veľmi nás teší, že aj tentoraz sme mohli zaznamenať vysoký počet účastníkov najmä z radov výrobných, logistických a distribučných firiem," uviedol Jakub Holec z realitno-konzultantskej spoločnosti 108 AGENCY, ktorá je členom spolku. Program workshopu obohatil pestrý catering a celú akciu moderoval a hudobne sprevádzal Dalibor Gondík.

Spolok SKLAD je nezávislá iniciatíva popredných dodávateľov pôsobiacich v oblasti logistiky a výroby. Svojim klientom je spolok schopný zaistiť dodávateľa a poskytnúť poradenstvo vo všetkých súvisiacich odboroch vrátane výberu vhodnej komerčné nehnuteľnosti, jej vybavenia a financovania. "SKLAD svojim klientom uľahčuje celý proces realizácie projektu, od starosti kontaktovať viac dodávateľov až po zvýšené náklady pri neefektívne komunikácii medzi jednotlivými subjektmi. Široké spektrum kooperujúcich firiem spolku jednoducho zaistí všetko potrebné za klienta v jednom balení, " povedal Jakub Klíma, obchodný riaditeľ spoločnosti AIMTEC, ďalší z členov skladov.

Členovia sklady sú realitno-konzultantská spoločnosť 108 AGENCY, technologická a poradenská spoločnosť AIMTEC, renomovaná spoločnosť v odbore priemyselnej automatizácie a regulovaných pohonov BLUMENBECKER Prag, spoločnosť JK Logistika, ktorá poskytuje komplexné riešenie pre intralogistiku, ďalej dodávateľ komplexných automatizovaných systémov manipulácie Logtech, Zebra Technologies, ktorej špecializáciou je výroba snímačov čiarových kódov, mobilných terminálov, RFID a sieťových prvkov, popredný dodávateľ manipulačnej techniky STILLa spoločnosť STOW, ktorá je jedným z vedúcich svetových výrobcov regálových systémov. Spolok bol založený v roku 2014.

Viac o spolku SKLAD na www.sklad.cz.