Spoločnosť LEONI Slovakia rozširuje výrobu v Trenčíne

Spoločnosť LEONI pôsobí v trenčianskom regióne od roku 1992. Pôvodne tri samostatné spoločnosti, patriace pod jeden koncern, sa v januári 2013 spojili a vytvorili spoločné zastúpenie LEONI na Slovensku pod názvom LEONI Slovakia spol. s.r.o., v ktorom figurujú pôvodné spoločnosti ako samostatné odštepné závody. Spoločnosť LEONI má výrobné závody v Trenčianskej Teplej, Trenčíne, Starej Turej a v Ilave. „Odštepný závod v Trenčianskej Teplej, m.č. Dobrá vzhľadom na úspešnú expanziu rozširuje prevádzku aj do neďalekého Súvozu v Trenčíne, nakoľko posledné medziročné nárasty potrieb trhu dosahujú približne 20 % a spoločnosť chce pokračovať v zvládaní tohto trendu aj v budúcnosti,” povedal Ivan Stražák, konateľ spoločnosti LEONI Slovakia spol. s.r.o.

Budova spoločnosti GM Technology v priemyselnom areáli Súvoz, kde sa priestory nachádzajú, poskytuje celkom 10 000 metrov štvorcových skladových a výrobných priestorov. Areál je umiestnený na okraji mesta Trenčín, odkiaľ poskytuje jednoduchú dopravnú dostupnosť do centra mesta ako aj výborné dopravné napojenie na diaľnicu D1. Jedná sa vyhľadávanou priemyselnou zónou na slovenskom najmä pre strojárske spoločnosti. “Ponuka GM Technology bola s ohľadom na súčasnú ponuku trhu najpriaznivejšia z hľadiska požiadaviek klienta,” uvedla Andrea Drozdová z priemyselného tímu 108 AGENCY, ktorá nový prenájom sprostredkovala.

LEONI AG je nemecká spoločnosť so sídlom v Norimbergu, ktorá patrí medzi svetovo uznávaných výrobcov vodičov, káblov a káblovej konfekcie pre elektrotechnický a strojársky priemysel (divízia LEONI Wire & Cable) a káblových zväzkov pre automobilový priemysel (divízia Wiring Systems).

LEONI Slovakia spol. s.r.o. zamestnáva viac ako 2 500 pracovníkov vo štyroch výrobných prevádzkach. Nosnú časť výrobného programu v odštepnom závode Trenčín s prevádzkami v Trenčíme a Ilave predstavuje výroba káblových zostáv a komponentov pre automobilky (Porsche, Volkswagen, Daimler) a ich dodávateľov (Bosch, Wabco, Continental). Odštepný závod Trenčianska Teplá je zameraný na výrobu koaxiálnych a dátových káblov končiacich na európskom, africkom a ázijskom trhu. Od roku 2014 spoločnosť rozšírila svoje produktové portfólio o výrobu tienených aj netienených viacžilových káblov pre bezpečnostné, komfortné, riadiace a napájacie aplikácie pre automobilový priemysel.