Spoločnosť Sumisho Global Logistics expanduje v areáli CTPark Plzeň

Spoločnosť SGL pôsobí v areáli CTPark Plzeň už od roku 2006, odkiaľ zaisťuje komplexné logistické služby pre mnoho firiem v plzenskom regióne. V tomto roku spoločnosť rovnako oslávi 10 ročné výročie od založenia svojej pobočky v Českej republike. „Naša spoločnosť úspešne rozširuje portfólio zákazníkov z radov výrobných spoločností, ktoré kontinuálne zvyšujú svoju výrobu a rozhodnú sa tak využiť naše služby v oblasti predvýrobnej logistiky, Just-In-Time, Just-In-Sequence, predmontáže a ďalšie logistické činnosti s pridanou hodnotou. Môžu sa tak sústrediť viac na svoje rozhodujúce výrobné aktivity, a šetriť tým priestor pre ďalšiu expanziu produkcie," povedal Tomáš Mucka, generálny riaditeľ spoločnosti SGL Europe. Nové nájomné priestory pre spoločnosť zaistila 108 AGENCY, Martin Šumera z priemyselného tímu agentúry k transakcii uviedol: „So spoločnosťou SGL dlhodobo spolupracujeme a sme veľmi radi, že sa na nás obrátila aj v prípade svojej expanzie v plzenskom areáli. Napriek obmedzenému množstvu skladových kapacít v regióne a rastúcej cene nájmu sa podarilo s rozšírením priestorov dosiahnuť aj rovnako priaznivé nájomné podmienky.

CTPark Plzeň patrí do siete CTParkov, ktoré vlastní a spravuje spoločnosť CTP a ktorú tvorí viac ako 60 prémiových obchodných parkov v celej strednej Európe. Na ploche 42 hektárov poskytuje park celkom 174 000 m2 moderných komerčných plôch vhodných pre skladovanie, ľahkú výrobu ako aj ďalšie obchodné činnosti. Je strategicky umiestnený v blízkosti centra mesta Plzeň, odkiaľ je výborne dostupný verejnou hromadnou dopravou a rovnako ponúka vynikajúce dopravné napojenie na diaľnicu E50/D5 v smere do Nemecka a Prahy. „CTPark Plzeň patrí medzi najvyhľadávanejšie obchodné adresy v strednej Európe a od začiatku roka sa nám tu podarilo uzavrieť mnoho významných transakcií. Jednou z nich je aj expanzia spoločnosti SGL, ktorá poskytuje logistické služby napríklad spoločnosti Hisense, čínskemu výrobcovi televízií, ktorá tu nedávno tiež započala výrobu. V súčasnej dobe je areál úplne obsadený a prebieha dokončovanie niekoľkých posledných jednotiek, ktoré budú k dispozícii v júni tohto roka. To len naďalej dokazuje ekonomickú prosperitu mesta Plzeň a daného regiónu,“ doplnil Jaroslav Kaizrobchodný riaditeľ spoločnosti CTP.

Sumisho Global Logistics Europe, GmbH je predný japonský poskytovateľ 3PL/4PL služieb pôsobiaci v Európe. Ako dcérska spoločnosť SUMITOMO CORPORATION zaisťuje nielen podporu korporátnej logistiky, ale rovnako poskytuje logistické služby tretím stranám. Svoje služby ďalej dopĺňa o poradenstvo v mnohých odboroch podnikania, predovšetkým s cieľom optimalizovať náklady firiem behom ich obchodných aktivít. Pobočky spoločnosti sa nachádzajú v Plzni, Düsseldorfe a Londýne. Viac o spoločnosti SGL na webových stránkach www.sgleurope.com.