Trojitý strike 108 AGENCY s firmou PKZ Logistics

Dopyt po priemyselných a logistických priestoroch v stredoeurópskom regióne za posledné roky výrazne vzrástol. Výrobcovia a investori sa snažia dostať so svojimi produktmi čo najbližšie ku konečnému spotrebiteľovi. Dôležitosť lokálnej výroby ako aj logistiky sa premieta do zvýšeného záujmu o priemyselné parky. Medzi rýchlo rastúce logistické spoločnosti patrí aj PKZ Logistics, ktorému 108 AGENCY asistovala počas posledného polroka v nájdení dvoch nových hál a to v Brne a Boru u Tachova v Českej republike a takisto v úspešnej relokácií v Košiciach na Slovensku.

Slovenský tím 108 AGENCY pod vedením Jakuba Velka a český tím pod vedením Martina Musila spojili svoje sily, aby pre klienta našli najvhodnejšie alternatívy. V prípade Boru u Tachova ide o plochu 2.177 m2 v CTParku. Klient ocenil náš prehľad o ponuke v danej oblasti a ich kvalifikované posúdenie, ako aj našu osobnú prítomnosť pri obhliadkach a rokovaniach. Úspešná transakcia je dôkazom synergie medzinárodných tímov agentúry 108, dodáva Martin Musil z oddelenia priemyselných a logistických prenájmov pražskej pobočky 108 AGENCY.

Prologis Park v Syroviciach v Brne si spoločnosť PKZ Logistics vybrala na základe najvýhodnejších podmienok, ktoré pre nich vyjednala Alžběta Pastrnková z brnenskej pobočky 108 AGENCY. Rozhodujúca v tomto prípade bola blízkosť diaľnice D52 a príprava priestorov na mieru. Prenájom 5.808 m2 sa týka nedávno dokončenej budovy DC3. Nájomca tu získal aj 352 m2 kancelárskych priestorov v čase, ktorý zodpovedal jeho predstavám.

PKZ Logistics je profesionálna slovenská spoločnosť, ktorá už viac ako 20 rokov poskytuje komplexné logistické služby a pôsobí na medzinárodnom logistickom trhu. Východ Slovenska je pre spoločnosť PKZ Logistics dôležitým regiónom, v ktorom už niekoľko rokov aktívne pôsobí a v ktorom plánuje ďalej napredovať aj vďaka novým príležitostiam. Relokácia ich predchádzajúceho logistického centra prebehla efektívne a rýchlo a PKZ Logistics si za novú pobočku vybrali čerstvo dokončenú halu v modernom areáli Panattoni Parku pri košickom letisku. Už druhá novo dokončená hala v areáli Panattoni Park Košice Airport s výmerou takmer 20.000 m2 sa uchádza o prestížny certifikát vo vysokej úrovni hodnotenia podľa najnovších štandardov BREEAM New Construction na úrovni Excellent a prináša najmodernejšie ekologicko-úsporné riešenia. Takisto strategicky dopĺňa kapacitu celoeurópskeho priemyselného a logistického trhu. PKZ Logistics na skladovej ploche vyše 3.000 m2, s možnosťou ďalšej expanzie, je pripravená partnerom zabezpečiť nadštandardný servis.

Som veľmi rád, že prepojenosť slovenskej a českej pobočky 108 AGENCY priniesla svoje ovocie a disponujúc dobrou znalosťou miestnych trhov komerčných nehnuteľností a veľkou databázou kontaktov značne prispela k urýchleniu procesov pri hľadaní nových skladových priestorov pre PKZ. Ukázali sme svoju flexibilitu a schopnosť pomôcť klientovi a splniť jeho požiadavky aj naprieč viacerými krajinami. Profesionálna spolupráca a efektívne nastavená komunikácia medzi PKZ Logistics a našimi partnermi z radu developerov a investorov bola v tomto medzinárodnom deale kľúčová, dodáva Jakub Velko, Head of Industrial ve 108 AGENCY.