UNIKÁTNA AKVIZIČNÁ PRÍLEŽITOSŤ- ROZSIAHLY PROJEKT TOSAN PARK HĽADÁ INVESTORA

Moravsko-sliezsky kraj čaká v najbližších rokoch výrazný rozvoj ponuky industriálnych priestorov. Tosan Park, ktorý pripravila k realizácií rakúska developerská skupina UBM je teraz s právoplatným územným rozhodnutím ponúkaná na českom investičnom trhu v exkluzívnom zastúpení spoločnosťou 108 Investment Advisory.

Priemyselná zóna TOSAN Park je so svojimi 68,3 hektármi jednou z najväčších ucelených priemyselných zón v Česku, pričom z pohľadu aktuálnej obsadenosti ostatných lokalít sa jedná o zónu ponúkajúcu najrozsiahlejší potenciál výstavby na území Českej republiky. TOSAN Park vyniká svojím výborným umiestnením pri diaľnici D48, ktorá je budúca spojnica medzi mestami Olomouc, Hranice, Frýdek Místek a hraničným prechodom do Poľska v Českom Tešíne.

Predmetné pozemky industriálneho charakteru sú ideálnym miestom pre vznik distribučného centra e-commerce či napríklad automotive supplier parku, ktorý má potenciál zásobovať hneď niekoľko automobiliek v spádovom okolí, napr. Hyundai  Nošovice alebo Kia Žilina. Naviazať môže tiež v ďalších  automotive spoločnostiach v rámci dodávateľského reťazca kategorizácie TIER.

“Projekt Tosan Park je úplne unikátna príležitosť ak už z hľadiska celkového rozsahu, tak tiež pripravenosťou  územia k výstavbe.  Právoplatné územné rozhodnutie prináša investorom istotu realizácie projektu v adekvátnom časovom horizonte.  Sme presvedčení, že záujem o Tosan Park prejavia jednak popredné developerské celky, etablované na českom trhu, a takisto aj rada investičných spoločností,” uvádza Jan Hospodář, partner 108 Investment  Advisory.

Moravsko-sliezsky kraj je jedným z krajov v ČR s najväčším investičným a rozvojovým potenciálom. Najvyššia miera nezamestnanosti, najnižšia hladina miezd, dobré napojenie na zahraničné závody, tradícia industriálneho odvetvia v regióne, náklonnosť regionálnej verejnej správy a najvyššia subvencia zo štátneho rozpočtu robia z Moravsko-sliezskeho kraju najvyhľadávanejšiu oblasť v rámci priemyselných investícií. S ohľadom na rozsah projektu je možné  predpokladať realizáciu výstavby vo viacerých fázach , pričom zahájenie výstavby možno očakávať už v priebehu roku 2019.