V Bratislave začína výstavba zeleného logistického areálu VisionPark

Projekt VisionPark v sebe spája ekológiu, udržateľnosť a hlavne „zelenú“ budúcnosť. Logistické parky sú zväčša tŕňom v oku miestnej komunity, pretože esteticky nekorešpondujú s okolím. VisionPark prekročuje prah industriálneho stereotypu a vstupuje do éry zelených logistických parkov, ktoré neslúžia len investorom, ale pomáhajú plniť ciele zákazníkov a zamestnancov. Výsledkom je vytvoriť prosperujúcu komunitu pod jednou strechou, ktorá svojou aktivitou zveľaďuje okolie a dbá na životné prostredie.

Chceme byť inšpiráciou na rekonštrukcie okolitých parkov, ktoré dnes vykazujú značné štádium opotrebovanosti a zastaranosti. Premena klasických priemyselných budov na zdravé projekty plné života a takisto efektívne využitie slnečnej energie, či dažďovej vody odľahčí našu planétu a zároveň obohatí svet priemyselných budov o nové inovatívne riešenia,“ dodáva Ing. Tomáš Šesták, výkonný riaditeľ spoločnosti DOAS, a.s.

VisionPark premieňa slnečnú energiu cez fotovoltaiku na elektrickú energiu a cez distribútora sa spätne dostáva zelená energia až k zákazníkom. Rovnako sa uplatní aj zadržiavaná dažďová voda, ktorá ostáva v prostredí. Využitie vetra je v štádiu riešenia, môže dopomôcť k energetickej sebestačnosti. Vhodnou kombináciou týchto technológií sa uhlíková stopa v parku môže blížiť k 0.

Za týmto zaujímavým projektom stojí developerská spoločnosť DOAS s dlhoročnou tradíciou úspešne realizovaných stavieb. Stavebné povolenie bolo vydané na výstavbu troch hál A, B a C o výmere viac ako 16.000 m2. Jednotky sú flexibilné a najmenšie z nich na prenájom začínajú od 780 m2 až do 8.000 m2. Park sa nachádza v lokalite Žabí Majer, v dobrej dostupnosti do centra mesta a v blízkosti diaľničných výjazdov D1 a D4.

„V minulom štvrťroku sme zaznamenali vyšší dopyt po menších skladových jednotkách od 500 do 1.000 m2 v Bratislave a jej okolí. Malé jednotky sú na trhu komerčných nehnuteľností nedostatkovým tovarom už dlhšie obdobie. Reakciou na tento typ dopytu je trend výstavby hál vhodných na mestskú logistiku ako je práve VisionPark. Po Bratislave čoskoro pribudnú podobné projekty aj v ďalších mestách ako Senec, Trnava a Nitra,“ dodáva Dominika Ukropcová, Research Analyst z realitno-poradenskej spoločnosti 108 AGENCY Slovakia, ktorá park prenajíma exkluzívne.