Výrobca lietadiel LATECOERE je novým nájomcom v PointParku Prague D8

LATECOERE Czech Republic, v súčastnosti jeden z popredných dodávateľov komponentov elteckej techniky a historicky najstarší výrobca lietadiel u nás, rozširuje v Českej republike svoju výrobu. Najnovšie si prenajal priestory v hale DC05 v PointParku Prague D8 s celkovou rozlohou 2 989 metrov štvrocových skladových ploch a 354 metrov kancelárií, ktoré bude využívať k výrobe, skladovaniu a distribúcii leteckých dieľov.

Společnost LATECOERE Czech Republic s.r.o. bola založená po názvom Letov v roku 1918. V roku 2000 sa spoločnosť Letov stala súčasťou skupiny Groupe LATECOERE, ktorá sídli vo francúzskom Toulouse. Venuje sa výrobe dielov a zostáv pre lietadlá vrátane dodáviek a montáží napr dvere hornej paluby alebo batožinového priestoru lietadiel Airbus A380 alebo výrobe podstáv kostry pre lietadlo Boeing B787 Dreamliner.

Logistický areál PointPark Prague D8 se nachádza 10 km severne od centra Prahy na exite 1 na diaľniciD8, ktorá spojuje Českú republiku s Drážďanmi a Berlínom. Park je ľahko dostupný z centra Prahy priamymi linkami MHD. V súčasnosti tu stojí 5 budov s celkovou rozlohou viac jako 70 000 metrov štvorcových. Spoločnosť LATECOERE Czech Republic se tak zaradí vedľa firem, ako sú DHL Express, In Time Spedice, PMP PAL, Puma nebo VF Corporation.