www.108realestate.sk logo

Z kancelárie v obývačke medzi popredných hráčov na trhu. Spoločnosť 108 AGENCY oslávila desaťročné výročie

Tento rok na jeseň firma oslávi 10 rokov a z obývačky sa stoosmička posunula o vchod vedľa, do designových kancelárií na pražskom Žižkove, z ktorých dýcha neformálna atmosféra zdôraznená radou umeleckých diel popredných českých street-artových umelcov. Pri komerčných nehnuteľnostiach je street-art a umenie druhou záľubou Jakuba Holeca, ktorý je väčšinovým majiteľom firmy a vizionárom. Už dnes plánuje so 108 AGENCY ovládnuť ďalšie trhy, predovšetkým tie na východ od nás. K dosiahnutiu tohto cieľu mu hrá do kariet fakt, že stoosmička medziročne rastie v desiatkách percent a už sa prehupla cez ročný obrat 100 miliónov korún.

Aj keď má firma za sebou radu medzinárodných ocenení získala napríklad cenu Best Warehouse Power Broker Team v rámci prestížnych HOF Awards dôraz bol vždy kladený predovšetkým na ľudí, atmosféru, výsledky práce a úplne najviac na nekorporátnosť. Keď vedľa toho doplníme férový prístup ku klientom, priekopnícke zmýšlanie postavené na tom, že konzultanti 108 AGENCY vždy nájdu cestu, a tiež dynamické jednanie opreté o moderné technológie, niet divu, že sa spoločnosti darí realizovať viac ako tretinu všetkých priemyselných prenájmov, ktoré v Českej republike sprostredkujú agenti.

„Trh v roku 2009 prechádzal hlbokou krízou, a mne sa tým vyskytla jedinečná príležitosť na ňom niečo nové vybudovať. Odišiel som vtedy z korporátu preto, že som vedel, že chcem robiť biznis inak a po svojom. Osobný prístup ku klientom a dlhodobé partnerstvá nakoniec priniesli svoje ovocie v podobe úspešnej poradenskej firmy, ktorou je 108 AGENCY dnes, hovorí o začiatkoch vlastného podnikania Jakub Holec. Ten o svojom businesse vždy hovorí veľmi zapálene, veď v mene spoločnosti je jeho meno obsiahnuté. „J je desiate písmeno abecedy, H je ôsme, názov tak vychádza z mojich iniciálov, prezrádza Holec, ktorý až po rokoch zistil, že 108 je vo východných učeniach šťastným číslom. Ďalších 10 rokov? Zahraničná expanzia! Nielen na šťastie, ale predovšetkým na zmienený odlišný prístup vsádza tím okolo Jakuba Holeca. Už tento rok preto začali prípravy na rast. Už teraz sa ľudia zo stoosmičky dívajú na expanziu do Maďarska, Rumunska a najviac nádejne vyzerá Srbsko, kde čoskoro vznikne pobočka. Cieľom 108 AGENCY je v dalších rokoch ovládnuť región CEE. S tým samozrejme súvisí posilnenie pozície firmy na súčasných trhoch, kde veľmi úspešne konkuruje nadnárodným firmám pôsobiacich v komerčných nehnuteľnostiach a predovšetkým v priemyselných prenájmoch. Tým pádom ďalších desať rokov, aj keby prišla kríza, bude obdobím hojnosti. Aby nechýbal happy end, z vtedajšej priateľky, ktorá Jakubovi požičala svoju obývaciu izbu, sa stala manželka a matka troch detí!